Přeskočit na obsah

Cesta ke svobodě – I., aneb jak rozpustit své strachy

Úterý 5. března 2024 / 17:00 - 20:00

Místo konání: Zlín


Když jsme přišli na svět, nebáli jsme se a neřešili jsme, jestli až budeme mít hlad, dostaneme najíst. Měli jsme odvahu dát svoji potřebu jíst najevo a věřili, že někdo a nakrmí nás. Měli jsme odvahu se vyjádřit a nepřemýšleli, zda nás budou mít rádi, když dáme svým pláčem najevo, že máme hlad.

Když jsme instinktivně trénovali své tělo, aby se mohlo otočit, posadit, …, tak jsme to i přes počáteční nezdary stále zkoušeli dokola a dokola. Až se nám to jednoho dne povedlo. A tak jsme pokračovali ve svém vývoji dál, až jednoho dne jsme v sobě našli obrovskou odvahu a důvěru v sebe a pustili vnější opory a udělali svůj první krok. I když jsme vzápětí spadli, tak jsme se zvedli a zkusili to znovu, nepohltil nás strach.  V tu dobu nás nikdo od toho dalšího pokusu od dalšího samostatného kroku nezrazoval. Naopak. Povzbuzovali nás a obdivovali nás za náš první samostatný krok v tomto životě. A tak jsme ho zkoušeli udělat znovu a znovu, až jsme jednoho dne přešli celou místnost.

Jenže pak se to začíná měnit. Najednou ti samí dospělí nás začínají zrazovat od našich pokusů a našeho projevu. Začínáme slýchat věty typu: „Nelez tam, nebo spadneš!“, „Když neuděláš to a to, nebudu Tě mít rád/a.“, „Když nebudeš poslouchat paní učitelku, tak z Tebe nic nebude.“, „Když napíšeš špatně tuto písemku, tak si zkazíš celý svůj život:“, „Když nebudeš chodit k doktorovi, tak onemocníš.“, Když se nenecháš naočkovat, tak zemřeš:“, atd., atd.

A tak na sebe a do sebe začneme postupně, nenápadně nabalovat jeden strach za druhým a na základě nich pak jednáme a konáme. Stáváme se postupně nesvobodnými, v zajetí svůj strachů, a tím i lehce ostatními ovladatelným a zmanipulovatelnými. Protože když neposlechu, tak …. . Když vyjádřím, to co cítím, tak …. . Když udělám to a to, tak ….

A jak na to? Například pomocí semináře CESTA KE SVOBODĚ, kde si zviditelníte své strachy a přeměníte je v sílu.  Naučím vás, jak se svými strachy pracovat za pomoci meditace, konstelační techniky, somatického prožívání a šamanských technik. Takže si domů odnesete i nástroje, jak se svými strachy pracovat a rozpouštět je.

Událost se již konala

Podívejte se na aktuální události, které nabízím.

Tuto akci pořádá Alena Cetkovská

Od mala mne baví pozorovat lidi, vnímat to, co je v jejich projevu na první pohled skryté, a být jim podporou. Už od roku 2002 podporuji lidi v uskutečnění změn v jejich životě a posílení jejich odvahy opustit nevyhovující život, uzdravení svého žití tady na Zemi a vytvoření naplněnějšího života v hojnosti, v klidu a lásce.

Vytvářím bezpečný prostor, ve kterém můžete snadněji uvidět svůj vnitřní potenciál a odvážněji vykročit vstříc šťastnějšímu a radostnějšímu životu.

Prošla jsem si vážnou nemocí, která mě přivedla zpátky k sobě a k mé vnitřní síle. Mám ráda sport, tanec, hudbu, přírodu a čas strávený s rodinou a přáteli. Žiji ve Zlíně.

Více o mně